Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co warto wiedzieć zanim zapiszesz dziecko?

Przygodę z przedszkolem rozpoczynają dzieci w wieku 30 miesięcy (2 i pół roku), za zgodą dyrektora może być przyjęte dziecko młodsze.

Czesne miesięczne to 380 zł.
Dodatkowo naliczane jest dzienne wyżywienie 15 zł / dobę.

Tak.
Jeśli dziecko jest nieobecne przez 2 tygodnie, przysługuje zniżka w wysokości 20% od kwoty czesnego. W przypadku nieobecności przez 3 tygodnie, zniżka wynosi 40%, natomiast przy nieobecności przez 4 tygodnie obniżamy czesne o 60%. Dodatkowo, nie nalicza się opłaty za wyżywienie.

Tak, przedszkole wspiera rodziny!

Jeśli masz kartę dużej rodziny, otrzymasz miesięcznie rabat 50 zł na czesne na dziecko.

Jeśli rodzeństwo uczęszcza do przedszkola, to drugie i kolejne dziecko otrzymuje rabat miesięczny 50 zł na czesne w przedszkolu.

Możesz wybrać wsparcie z którego chcesz skorzystać, rabaty nie sumują się.

Posiłki na dany dzień zamawiamy codziennie o godz 9:15.

Jeśli dziecko jest nieobecne do godz 9:15 — nie zamawiamy posiłku oraz nie nalicza się dzienna stawka wyżywienia.

Nie, przedszkole nie pobiera opłaty za wpisanie dziecka na listę uczniów.

Rodzic może dobrowolnie ubezpieczyć dziecko w przedszkolu od następstw nieszczęśliwych wypadków w przedszkolu i poza przedszkolem.
Jest to koszt rodzica ok 35 zł / rok, płatne we wrześniu.

Co warto wiedzieć kiedy zdecydujesz się zapisać dziecko?

Zapraszamy na osobiste wizyty w przedszkolu lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie przedszkolerozwijamy.pl.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 16.45.

Grupy w przedszkolu liczą od 17 do 20 dzieci.

Każda grupa posiada co najmniej dwóch nauczycieli. Jeśli w grupie znajduje się dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagającym asystenta, to dodatkowo w grupie pracuje nauczyciel wspomagający zatrudniony na pełny etat.

Tak, przedszkole jest czynne w trakcie wakacji oraz ferii zimowych.

Przedszkole nie jest czynne w dni świąteczne oraz w dni ustawowo wolne od pracy, takie jak 2 maja oraz piątek po święcie Bożego Ciała.

Zajęcia dodatkowe, wyprawka

W grupie maluszków dzieci nie korzystają z książek. Jednak w kolejnych, starszych grupach wiekowych, korzystają z materiałów edukacyjnych wydawnictwa WSiP. Koszt uczestnictwa wynosi od 140 zł do 190 zł, w zależności od grupy wiekowej. Jest to opłata jednorazowa na cały rok edukacyjny.

Nie, wszystkie zajęcia są w cenie czesnego.

Rodzice nie kupują wyprawki dla dziecka.

Składają natomiast kwotę na wyprawkę u wychowawcy (ok 100-150 zł). Wychowawca kupuje artykuły papiernicze, kreatywne itp. Z tych środków udaje się również finansować wycieczki, przejazdy autokarem itp.

Wychowawca prowadzi zeszyt rozliczeń kwoty wyprawki do wglądu rodziców.

Język angielski prowadzony jest codziennie, w każdej grupie dzieci. Zajęcia trwają  30 minut.

Zajęcia z wspomagania rozwoju

Tak, przy przedszkolu działa ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z bezpłatnym dostępem do terapii.

Szczegóły znajdziesz na stronie przedszkola w zakładce Wsparcie rodziny.

Tak, dzieci uczęszczające do przedszkola otrzymują bezpłatną terapię logopedyczną, jeśli tego potrzebują.

W przedszkolu pracuje psycholog, logopedzi, terapeuci pedagogiczni, fizjoterapeuci, terapeuci SI, tyflopedagog, oligofrenopedagog, surdopedagog, terapeuta ręki, terapeuta treningu umiejętności społecznych.

Szczegóły znajdziesz na stronie przedszkola w zakładce Wsparcie rodziny.

Wyżywienie

4 posiłki:

Pierwsze śniadanie: mleczne

Drugie śniadanie: różne rodzaje pieczywa, warzywa, jajecznica, wędliny, pasty twarogowe rybne, pasty twarogowe warzywne, sery, herbaty, kawy zbożowe, kakao, itp.

Obiad: dwudaniowy, różnego rodzaju zupy na wywarach mięsno-warzywnych lub warzywnych. Drugie dania mięsne i bezmięsne, surówki, kasze, dania mączne, kompoty oraz soki własnego wyrobu firmy cateringowej, woda.

Podwieczorki: owocowe, słodkie, warzywne, jogurtowe, wypieki własne firmy dostarczającej posiłki.

Codziennie świeże jedzenie na każdą porę posiłku dostarczane są przez firmę Jadłodajnia Barwa, Krystyna i Elżbieta z siedzibą w Rajczy przy ul. Ujsolskiej 4.

Tak. Inspekcja Sanitarna nadzoruje układanie jadłospisów, pracę kuchni firmy cateringowej oraz warunki sanitarno-higieniczne w przedszkolu podczas wydawania posiłków.

Nasze przedszkole

Zgłoś swoje dziecko do przedszkola