Małgorzata Brączek-Caputa

W przedszkolu
logopedka

Cały czas poszerzam wiedzę w zakresie logopedycznym. Biorę udział w różnych szkoleniach. Przede wszystkim interesuje mnie tematyka afazji, spektrum autyzmu oraz terapii miofunkcjonalnej. Uwielbiam czytać książki, a także spędzać czas w swoim ogrodzie.

Na zajęciach logopedycznych stosuję różnorodne metody, które w zależności od potrzeb i możliwości danej osoby, wykorzystuję w pełni lub częściowo. Ważne, aby spełniały swoją funkcję, czyli niwelowały zakłócenia komunikacji.
Wykorzystuję również masaż sfery orofacjalnej, który poprawia czucie i motorykę aparatu pokarmowo-artykulacyjnego. Staram się, by zajęcia były atrakcyjne dla moich małych pacjentów, by dawały im dużo radości a przede wszystkim przełamywały barierę w komunikowaniu się.
Małgorzata Brączek-Caputa