bezpieczenstwo dzieci w przedszkolu RozwijaMY

Bezpieczeństwo dzieci jest przewodnim hasłem przedszkola!

 

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo dzieci! JesteśMY pierwszym przedszkolem w powiecie żywieckim, posiadającym w placówce urządzenie ADE- automatyczny defibrylator zewnętrzny. 

 
AED dostępne jest w holu głównym przedszkola obok biura dyrektora. 
 
Dodatkowo, wyposażyliśMy przedszkole w aparat LIFE VAC — urządzenie, które wspomaga akcje ratunkowe przy zadławieniach i zablokowaniu układu oddechowego ciałem obcym. Skuteczność usuwania ciał obcych z dróg oddechowych przez LIFE VAC to ponad 80%. 
 
To nie  koniec naszych starań o bezpieczeństwo w przedszkolu! 
Życie i zdrowie dzieci, które mamy pod opieką jest najcenniejsze, dlatego każda grupa otrzymała plecak medyczny pierwszej pomocy, który nauczycielki zabierają przy każdym wyjściu z placówki. 
 
Placówka została również doposażona w worki samorozprężalne wspomagające prawidłową wentylację  w nagłych zatrzymaniach oddechu i krążenia. 
 
Cała nasza kadra nauczycieli, specjalistów oraz pracowników pomocy i administracji została przeszkolona przez Łukasza Zemana Ratuj Życie
 
Zdobyta wiedza daje nam możliwości efektywnego korzystania z urządzeń ratujących życie! Dla nas bezpieczeństwo DZIECI to priorytet!

Inne posty