Zajęcia muzyczno-ruchowe Przedszkole RozwijaMY

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Zajęcia muzyczno-ruchowe (zobacz film z zajęć) to specjalne lekcje, na których dzieci mają okazję połączyć muzykę z ruchem. Podczas tych zajęć dzieci uczą się różnych elementów muzyki, takich jak rytmika, melodia i dynamika, poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach, tańcach i ruchowych ćwiczeniach.
 
Zajęcia muzyczno-ruchowe mają wiele korzyści dla dzieci. Po pierwsze, pomagają rozwijać słuch muzyczny i umiejętność rozróżniania różnych dźwięków. Dzieci uczą się także wrażliwości na rytm i tempo muzyki, co ma pozytywny wpływ na ich zdolności do koordynacji ruchowej.
 
Dodatkowo, zajęcia muzyczno-ruchowe rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci, pozwalając im eksperymentować z ruchem i tworzyć własne choreografie. Poprzez wspólne śpiewanie, tańczenie i grę na instrumentach, dzieci uczą się również współpracy i komunikacji w grupie.
 
Zajęcia muzyczno-ruchowe mają pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka, wspierając jego zdolności poznawcze, emocjonalne i społeczne. Są świetną formą zabawy i radości, która przyczynia się do pozytywnych wrażeń związanych z muzyką i ruchem.
 
Kto prowadzi zajęcia muzyczno-ruchowe?
 
Kiedy odbywają się zajęcia?
W każdą środę.
 
Ile trwają zajęcia?
40 min w każdej grupie.
 

Inne posty