sensoplastyka w przedszkolu RozwijaMy w Rajczy

Sensoplastyka w przedszkolu — czy marnowanie jedzenia ma sens?

Jedzenie jako pomoc dydaktyczna w pokonywaniu barier i trudności.

Zauważając trudności sensoryczne u dzieci, zaburzenia odżywiania, niechęć do dotykania przeróżnych faktur i kształtów, wykorzystujemy jedzenie jako pomoc dydaktyczną w pokonywaniu  barier i trudności.

Na zajęciach z sensoplastyki stymuluje się  zmysł wzroku, smaku, dotyku, węchu a trening zmysłów ma wpływ na tworzenie się nowych połączeń nerwowych w mózgu dzięki czemu uczymy nasz mózg nowych smaków, zapachów czy konsystencji.

Uwaga! Nie jest możliwe poznanie czegoś bez doświadczania!

Czy możemy poznać smak, zapach lub konsystencję galaretki cytrynowej patrząc na obrazek tej galaretki w książce?

Czy będziemy mogli zdecydować czy lubimy galaretkę cytrynową bez smakowania jej?

Nie!

Dlatego na zajęciach sensoplastyki wykorzystujemy przeróżne smaki, owoce,  warzywa, tekstury makaronów, kasz oraz różnorodne produkty spożywcze.

Jakie są efekty uboczne sensoplastyki?
Brudne dzieci i ubrania!

Kiedy  odbywają się zajęcia sensoplastyki?
W każdy ostatni piątek miesiąca.

Kto prowadzi zajęcia sensoplastyki?
Trenerka Sensoplastyki Angelika Piecuch.

Ile trwają zajęcia?
Każda grupa spędza na zajęciach 45-50 min.

Trenerka Angelika dba o to aby każde zajęcia były inne, wyjątkowe, dopasowane do pory roku i tematyki w przedszkolu.